TARİHÇE VE GENEL BİLGİ

Türk Hava Kurumu Üniversitesi Kütüphanesi, Üniversitenin eğitim ve öğretime başladığı 2011 yılında kurulmuştur. 2015 yılında Yeni Kütüphane Binası tamamlanmış ve Merkez Kampüs Etimesgut yerleşkesinde hizmete açılmıştır. Akköprü Yerleşkesi Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı ve Selçuk Yerleşkesi İzmir Havacılık Meslek Yüksek Okulumuzda kütüphane hizmetlerimiz mevcuttur.
Türk Hava Kurumu Üniversitesi Kütüphanesi, Üniversitenin eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetlerini, her türlü bilgi kaynağını sağlayarak, mekân ve zaman kavramı olmadan yenilikçi hizmetlerle desteklerken aynı zamanda kullanıcılarına bilgi teknolojileriyle donatılmış, güvenilir, rahat ve konforlu öğrenme ortamları da sağlamaktadır.
Kütüphane koleksiyonunda basılı kaynakların yanı sıra ihtiyaca göre gelişen e-dergi, e-kitap, “e-kaynaklara”  kampüs içinden ve dışından erişilebilmektedir.
Merkez kütüphanemizde çalışma salonlarının yanı sıra grup çalışma odaları, bilgisayar laboratuvarı ve 7/24 çalışma salonu da araştırmacılar ve öğrencilerimizin kullanımına açıktır.